V sredo, 11. 9. 2024, smo imeli učenci 7., 8. in 9. razreda dan dejavnosti, in sicer trgatev. Prihod v šolo je bil ob 7.15 in 10 minut kasneje smo se peš podali na pot proti Gresovščaku. Hodili smo kar celo uro, saj je do tja približno pet kilometrov. Tam so nas pričakali berači in gospa Natalia Kleiderman nam je razložila, kako naj se lotimo obiranja grozdja. Prav tako smo dobili vsak svoje rokavice in škarje. Uro in pol smo obirali grozdje, nato pa nas je razveselila učiteljica Bernardka Marinič, ki nam je pripeljala malico. Jedli smo hamburgerje in pili jabolčni sok. Okrepčali smo se in se nato z novimi močmi podali spet med trse. Ob 12. uri smo se znova peš podali nazaj proti šoli in ob 13. uri pojedli kosilo ali 2. malico ter se nato odpravili domov – peš ali z avtobusom.

Trgatev je bila plačana in zbrana sredstva bomo koristno porabili za kritje stroškov prevoza zaključne ekskurzije meseca maja prihodnje leto.

Maja Lipovec Krampač, 8. r.

Nekaj utrinkov