V okviru projekta Razvijanje sporazumevalnih zmožnosti s kulturno-umetnostno vzgojo ali projekta SKUM bomo na OŠ Stročja vas v šolskem letu 2018/19 spoznavali, oblikovali in poustvarjali na temo Naš vrt skozi letne čase ter ljudske običaje. Pri tem nam bodo pomagali različni umetniki (ga. Simona Čudovan, akademska slikarka, g. Jure Markota, akademski kipar idr.), sodelovali bomo z g. Špelo Frlic, ki nas bo obiskala in nam pripovedovala na 4. Noči branja. Sodelovali bomo s Slovenskim šolskim muzejem. Ogledali si bomo njihovo potujočo razstavo Šolski vrt včeraj, danes, jutri ter se udeležili njihovih delavnic.

Maja bodo učenci od 1. do 5. razreda obiskali kulturno ustanovo v Mariboru (SNG Maribor).

Projekt stremi k temu, da bi s pomočjo umetnosti, umetnikov in kulturnih ustanov spodbudili in razvijali učenčeve različne zmožnosti.

Več o projektu na povezavi: www.skum.si

Bernardka Marinič,

koordinatorka projekta SKUM